Půjčka bez dokládání občanky

Půjčka bez dokládání občanky je možná. Je i výhodná?

V situacích, kdy je potřeba žádat o vyřízení půjčky můžete narazit na méně častou nabídku, kterou je půjčka bez dokládání občanky. Je taková půjčka možná? A je vůbec výhodná? Protože je finanční svět půjček velice obšírný, je potřeba být ostražitý. Na co si dát pozor při vyřizování půjček si řekneme v článku níže.

Půjčka bez dokládání občanky existuje

Pokud si jdete půjčku vyřídit do banky, bude po vás bankovní úřednice vyžadovat i doklad totožnosti. Protože to berete jako samozřejmost, občanský průkaz jí podáte. Napadlo vás ale někdy, že by vyřízení půjčky proběhlo bez něj? Možné to je – především u některých nebankovních společností a soukromníků, kteří půjčky nabízejí. U nebankovních společností je často jen potřeba vyplnit krátký formulář – a tudíž po vás není vyžadováno dokládání občanského průkazu nebo jeho skenování a přeposílání. Ani soukromník po vás nemusí chtít občanský průkaz. Tady ale počítejte s velmi nevýhodnými podmínkami půjčky – často v podobě vysokých úroků, nelidských termínů splácení či vyřízení půjčky oproti směnce. Takové půjčky patří k velmi rizikovým. Často jsou jen krůčkem k dluhové propasti.

Půjčka bez dokládání občanky není jedinou rizikovou

Nejen půjčka bez dokládání občanky, ale i ostatní půjčky patří k velmi rizikovým, pokud se s nimi nenakládá správně. U všech půjček je potřeba být ostražitý a dodržovat základní kroky. Tak například je mnohem lepší brát si půjčku od společnosti, kterou nějakým způsobem už znáte – třeba z televize. Podmínkou je řádné přečtení podmínek splácení půjčky a samozřejmě řádné splácení jako takové. Je nutné vzít v úvahu, že každé opoždění zvyšuje vaši nespolehlivost a přibližuje vás k nálepce dlužník. Na druhou stranu, bere-li se půjčka s rozumem, může být nápomocna při řešení řady finančních problémů.

Author: admin